RELACJA Z TARGÓW

 

II ŚWIECKIE TARGI EDUKACYJNE I PRACY – 02.03.2010

HALA WIDOWISKOWO-SPORTOWA W ŚWIECIU UL. SIENKIEWICZA 3

Po I edycji, która okazała się sukcesem organizatorzy podjęli jeszcze bardziej ambitny plan podwojenia ilości wystawców. Ten plan się powiódł i w II edycji uczestniczyło aż 56 wystawców. O godzinie 10 nastąpiło otwarcie targów. Przemawiał burmistrz miasta Świecia Pan Tadeusz Pogoda. Targi również odwiedzili radni gminy Świecie i kierownik wydziału oświaty. Od samego początku imprezy było widać duże zainteresowanie targami. Hala pękała w szwach. Przewinęło się około 1000 osób. Można śmiało powiedzieć, że była to największa impreza targowa w historii Świecia!!!

Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Świeciu poznają zasady udzielania pierwszej pomocy

Podczas II edycji organizatorzy poszerzyli ofertę wystawców o szkoły wyższe z następujących miast: Bydgoszczy, Torunia, Olsztyna, Elbląga, Poznania, Gdyni, Świecia. Maturzyści stają przed ważną decyzją edukacyjną wyboru szkoły wyższej. Podczas targów mieli okazję poznać ofertę różnych ośrodków akademickich prezentujących wiele kierunków studiów.

Podczas II edycji targów poszerzono ofertę edukacyjną o szkoły wyższe

Jak w ubiegłym roku organizatorzy położyli także duży nacisk na szkoły ponadgimnazjalne i policealne z takich miast jak: Świecie, Bydgoszcz, Grudziądz, Grubno, Chełmno, Tuchola, Karolewo. Uczniowie szkół gimnazjalnych, którzy będą podejmowali ważną decyzję edukacyjno-zawodową mieli okazję poznać szeroką ofertę szkolnictwa ponadgimnazjalnego. Szkoły zachęcały w różnorodny sposób do swojej oferty edukacyjnej poprzez ulotki i kolorowo urządzone stoiska.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu zaprezentował się tanecznie

W trakcie targów można było poznać ofertę różnych instytucji świadczących pomoc osobom młodym w poszukiwaniu pracy i stowarzyszenia prowadzące wolontariat.

Prezentowały się również firmy i pracodawcy mający swoje siedziby w Świeciu.

Firma Mondi podczas targów 

Organizatorzy II Świeckich Targów Edukacyjnych i Pracy:

Sebastian Glaziński (doradca zawodowy – Gimnazjum nr 2 i 3 w Świeciu – pomysłodawca targów).                                                                                                              Izabela Kulczyk (doradca zawodowy - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu).                                                                                                                                Anna Bohdziewicz (doradca zawodowy – Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Świeciu).

Organizatorzy (od lewej: Sebastian Glaziński, Izabela Kulczyk, Anna Bohdziewicz)

Podczas targów można było posłuchać dj’a i poznać jak wygląda praca dj’i i prezenterów muzycznych. Zaprezentował się portal muzyczny cpnsklad.pl

Stoisko portalu muzycznego www.cpnsklad.pl (przy stoisku Dj Atom)

Organizatorzy dziękują również za wsparcie następującym firmom i instytucjom: Anpak, ak reklama (Antoni Krasoń), Kamet (A.C. Szreder), Raf-Mix (Rafał Górski), Selco (Ewa Lewicz), Kancelaria Prawno-Finansowa (Przemysław Laaser), Drukarnia MW Świecie (Mirosław Wieczorek), Portal muzyczny CPN Skład www.cpnsklad.pl, Gimnazjum nr 2 i 3   w Świeciu, Szkoła Podstawowa nr 8 w Świeciu, Cech Rzemiosł Różnych, Inkubator Przedsiębiorczości, Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu, a także Panu Grzegorzowi Tomasikowi za „okablowanie” targów, bez którego żaden pokaz multimedialny nie byłby możliwy; Panu Tomaszowi Kellerowi i patronom medialnym Gazecie Pomorskiej, Telewizji CSW.

Organizatorzy serdecznie dziękują honorowemu patronowi Panu Tadeuszowi Pogodzie za udzielenie wsparcia.

Liczymy na wsparcie w kolejnych latach sponsorów i władz miasta.

 

Impreza niewątpliwie jest potrzebna w naszym mieście. Młodzież jest zadowolona z możliwości poznania szerokiej oferty edukacyjnej co w przyszłości przyczyni się do trafniejszych decyzji edukacyjnych. Warto podziękować organizatorom za zorganizowanie imprezy na dobrym poziomie pomimo małych środków finansowych i osobowych.

Strona internetowa targów: www.targiedukacyjne.edu.pl

 

Licznie odwiedzajaca targi młodzież

 

Tekst przygotował:

Sebastian Glaziński

Organizator i pomysłodawca targów (szkolny doradca zawodowy)